Сегодня: Понедельник, 30.3.2020 02:32
Главная » Архив материалов
1 2 3 ... 9 10 »

Розрив передньої хрестоподібної звязки колінного суглоба - типова травма у спортсменів. Це досить часте пошкоджження  коліна, однак, після правильно проведеної операції, повне відновлення функції можливе у 95%  випадків. Це зубумовлено використанням сучасних артроскопічних технологій і матеріалів та досвідом хірурга. 120-150 таких операцій за рік проводжу я в державній та приватній клініках.

Футболісти і лижники становлять переважну більшість наших пацієнтів. Але є ще одна улюблена група моїх пацієнтів - це гандболістки. Подобається мені їхня мотивація і якась ,незрозуміла мені до кінця, фанатична любов до цього виду спорту, майже як у Сплина : " мы все больны гандболом и за гандбол умрем :)))) "

На фото : щаслива гандболістка і її нова звязка :) ... Читать дальше »

Просмотров: 66 | Добавил: ROKYTA | Дата: 15.03.2020 Комментарии

Минулого тижня оперував цікавий випадок. Пацієнт через 2 місяці після травми запідозрив що рука не піднімається )) ( зрозуміло без зловживання алкоголем тут не обійшлося).

Після клінічного , рентгенологічного та КТ обстеження плечового суглоба діагностовано застарілий вивих плеча з переломом краю западини лопатки та пошкодженням обертаючої манжети плеча.

Проведено оперативне лікування: відкрите усунення вивиху , операція Латарже та рефіксація ротаторної манжети плеча.

... Читать дальше »

Просмотров: 61 | Добавил: ROKYTA | Дата: 15.03.2020 Комментарии

Заміна тазостегнового суглоба - досить поширена операція в нашій клініці. Слідуючи сучасним трендам швидкого відновлення після цих операцій ми теж стараємось добиватись максимально швидкої реабілітації після операції, для чого використовуєм малотравматичні доступи, інтраопераційне знеболення тощо.

Навіть хворі з диспластичним коксартрозом тепер відновлюються швидше та пацієнти після заміни обох кульшових суглобів.

Ось типові прикдади пацієнтів прооперованих мною минулого тижня :  ... Читать дальше »

Просмотров: 95 | Добавил: ROKYTA | Дата: 03.03.2020 Комментарии

В мальовничому місті Тюбінген ( Німеччина) відбулись двохденні курси з "первинно-складного ендопротезування кульшового суглоба". Лекторами були ведучі спеціалісти Європи по ендопрортезуванню тазостегнового суглоба, учасники - ортопеди країн Європи. Перший день був теоретичний ( лекційний), другий - проходив в анатомці знаменитого університету міста, де ми мали можливість вдосконавлювати хірургічну техніку під керівництвом провідних хірургів.

Тепер навіть складні випадки заміни кульшового суглоба здаються дещо простішими ;)

Просмотров: 100 | Добавил: ROKYTA | Дата: 26.02.2020 Комментарии

Протягом трьох днів (10-12 лютого) перебував на стажуванні в Цюріху, в клініці де працює відомий хірург плечового суглоба Маркус Шайбель.

Два дні мав можливість дивитись та асистувати на таких операціях як відновлення ротаторної манжети плеча, операції Банкарта, операції Латарже, ендопротезування плечового суглоба.

Третій день разом з професором вели амбулаторний прийом хворих з проблемами плечового суглоба, такими як: звичний вивих плеча, розриви сухожилків обертаючої манжети плеча, артроз плечового суглоба.

... Читать дальше »

Просмотров: 115 | Добавил: ROKYTA | Дата: 16.02.2020 Комментарии

Розпочався новий робочий рік, традиційно багато операцій, багато пацієнтів.

Переглянув статистику за 2019: проведено мною 380 операцій в КМКЛ №7 і десь ще 62 в приватній клініці.

Ну, а з цього тижня - все за планом: "рутинні" ( але любимі) операції : пластики передньої хрестоподібної звязки, відновлення пошкодженої ротаторної манжети плеча, ендопротезування кульшового та колінного суглолбів.

... Читать дальше »

Просмотров: 116 | Добавил: ROKYTA | Дата: 02.02.2020 Комментарии

Разом з керівником клініки Ярославом Лінько та головним лікарем нашої лікарні Олександром Щербиною знову побували у Варшаві у нашого хорошого вже знайомого Pawel Skowronek. Асистенції на операціях, обговорювання цікавих випадкіів в ендопротезуванні тазостегнового та колінного суглобів.

 

Просмотров: 91 | Добавил: ROKYTA | Дата: 02.02.2020 Комментарии

Цього року вже втретє відвідую львівську лікарню швидкої допомоги, де ортопедом працює мій брат. Цього разу ділився досвідом та допомагав оперувати у заміні колінного суглоба. Ми провели три операції : два тотальних ендопротезування з варусною та вальгусною деформаціями та одне одновиросткове (часткове) ендопротезування. Вік хворих від 68 до 80 років. 

Операції пройшли успішно, сподіваюсь на ще подальші приїзди у місто моїх студентських років ;))

Ендопротезування колінного суглоба на виїзді  ... Читать дальше »

Просмотров: 190 | Добавил: ROKYTA | Дата: 09.12.2019 Комментарии

Ендопротезування чи заміна колінного суглоба - завжди непроста операція. Основними задачами цієї операції є заміна ушкодженого хряща коліна спеціальними металевими вставками і тим самим відновлення осі нижніх кінцівок та біомеханіки ходьби.

Розрізняють тотальне ендопротезування коліна (це коли міняється весь ушкоджений хрящ) і часткове або одновиросткове ендопротезування коліна (коли міняються тільки певні ушкоджені ділянки хряща). Слід сказати що одновиросткове (одномищелкове) ендопротезування колінного суглоба набуває все більшої і більшої популярності.

Окремо треба сказати про ендопротезування коліна при значних деформаціях. Це завжди важкі операції які потребують,крім знань, хорошого технічного оснащення операційної. Часто при цьому використовуються конструкції ендопротезів зі спеціальними ніжками-подовжувачами.

Ось деякі приклади до вищесказаного з недавнопрооперованого ...

Ендопротезування колінного суглоба ... Читать дальше »

Просмотров: 190 | Добавил: ROKYTA | Дата: 01.12.2019 Комментарии

Ендопротезування чи заміна кульшового та колінного суглобів давно вже стала ,ніби то, рутинною операцією. Однак кожен раз така операція потребує прискіпливого передопераційного планування та вибору "правильного" імпланту. 

Дійсно , одним хворим підійде стандартний ендопротез цементної посадки, іншим (молодим) треба підбирати ендопротез з короткою ніжкою, третім буде помилкою робити тотальну заміну колінного суглоба коли показано одновиросткове (часткове ) ендопротезування.

Ось тільки деякі приклади проопероованих хворих з минулого тижня...

Ендопротезування суглобів ... Читать дальше »

Просмотров: 187 | Добавил: ROKYTA | Дата: 24.11.2019 Комментарии