Сегодня: Понедельник, 14.10.2019 15:52
Главная » Архив материалов
1 2 3 ... 8 9 »

Минулий тиждень видався дуже цікавим - у нашу клініку травматології та ортопедії КМКЛ № 7 приїхав відомий польський хірург-ортопед Pawel Skowronek. Було проведено декілька операцій ендопротезування ( заміни) кульшового (чи,інакше, тазостегнового) суглоба з використанням нового, малотравматичного доступу. Цей доступ дозволяє не розсікати мязи, тому наші хворі тепер будуть відновлюватись ще швидше.

Нове в ендопротезуванні кульшового суглоба

Просмотров: 54 | Добавил: ROKYTA | Дата: 30.09.2019 Комментарии

Тотальне ендопротезування колінного суглоба - операція, яка вже стала рутинною в нашій клініці. Середня тривалість операції заміни колінного суглоба з приводу деформуючого артрозу становить 1-1,5 години.

Але не завжди. Часто хворі дуже довго "дозрівають" до заміни суглоба і приходять з дуже вираженими деформаціями коліна. Такі деформації корегувати набагато важче, часто доводиться застосовувати спеціальні подовжувачі, а, інколи, і спеціальні типи ендопротезів. 

Ось приклад двох хворих прооперованих цього тижня з вираженою варусною деформацією колінного суглоба :

Тотальне ендопротезування колінного суглоба ... Читать дальше »

Просмотров: 95 | Добавил: ROKYTA | Дата: 20.09.2019 Комментарии

Останній тиждень літа видався насиченим: крім декількох "спортивних" операцій ( відновлення передньої хрестоподібної звязки коліна, операції Банкарта на плечовому суглобі), прооперував далеко не самі прості випадки часткової заміни колінного суглоба ( одномищелкове ендопротезування коліна) у двох хворих, тотальне ендопротезування колінного суглоба при вираженій варусній деформації коліна та тотальне ендопротезування кульшового суглоба у молодого пацієнта якому 2 місяці тому проводив заміну іншого тазостегнового суглоба. Фото, та відеозвіт додаються ;)))

Непрості випадки ендопротезування суглобів

... Читать дальше »
Просмотров: 116 | Добавил: ROKYTA | Дата: 04.09.2019 Комментарии

Ефективне досягнення результатів в прооперованих ортопедичних хворих та консервативне лікування немислиме без реабілітації. Які ж існують сучасні методи реабілітації ?

1. Ударно-хвильова терапія.

  Високоефективний , а часто і незамінимий, метод в лікуванні цілого ряду таких поширених захворювань як епікондиліт (локоть тенісиста), "пяточна шпора", тригерні  точки при остеохондрозі хребта, ахіллобурсити.

2. PRP - терапія ( інєкції плазми крові збагаченої тромбоцитами).

Використовується в лікуванні пошкоджень хряща, початкових стадіях артрозу крупних суглобів, епікондилітах.

3. ЛФК ( лікувальна фізкультура). 

Широко застосовується при різних захворюваннях та необхідна річ для відновлення післяопераційних хворих.

4. Масаж . Сюди теж можна віднести тейпування.

5. Фізіотерапевтичні методи (електростимуляція мязів, магнітотерапія, фонофорез).

Все перечислене є і ефектно працює в Медклінік, що на Боткіна 4а ( medclinic.info )

Довіряйте ваше здоровя професіоналам.

Просмотров: 109 | Добавил: ROKYTA | Дата: 26.08.2019 Комментарии

Пошкодження сухожилків ротаторної ( чи обертаючої ) манжети плеча - досить часта проблема, особливо у людей літнього віку. Навіть незначна травма може привести до значних розривів сухожилків, що проявляється вираженим больовим синдромом та порушенням функції руки. Діагностування пошкоджень ротаторної манжети плечового суглобу базується на спеціальних клінічних тестах та МРТ обстеженню плечового суглоба. Лікування пошкоджень обертаючої манжети плеча, як правило, оперативне і виконується за допомогою артроскопічних технологій ( операція без розрізу). Це зменшує травматизацію плечового суглобу, пришвидшує відновлення та дає можливість для діагностики та лікуванню практично всіх структур плечового суглобу.

Пошкодження обертаючої манжети плеча ... Читать дальше »

Просмотров: 79 | Добавил: ROKYTA | Дата: 17.08.2019 Комментарии

Інколи пацієнт дуже довго "дозріває" до заміни суглоба. Так , пацієнтка літнього віку, отримала 5 років тому перелом шийки стегна. Перелом не зрісся - утворився псевдоартроз шийки стегна.. Хвора, мабуть, чекала на чудо, але за цей час розвинулись тільки сильний остеопороз та вкорочення ноги. Оперативне втручання ( ендопротезування тазостегнового суглоба) було не зовсім простим, але результат отримано хороший і вже на третій день вона могла ходити з повним навантаженням на ногу.

Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба

Просмотров: 131 | Добавил: ROKYTA | Дата: 17.08.2019 Комментарии

Одномищелкове (одновиросткове) ендопротезування - сучасний тренд в ортопедії. Часткова заміна суглоба - це коли міняються тільки змінені зони хрящевої тканини коліна.

Переваги одномищелкового ендопротезування:

- операція менш травматична чим тотальне ендопротезування колінного суглоба

-операція більш фізіологічна, яка не порушує нормальну біомеханіку коліна

-швидша реабілітація і збереження вищої якості життя

-операція менш затратна чим татальне ендопротезування коліна

Ось приклад хворого, активної нестарої людини, в минулому професійного спортсмена :

Часткова заміна колінного суглоба

... Читать дальше »

Просмотров: 132 | Добавил: ROKYTA | Дата: 12.08.2019 Комментарии

Диспластичний артроз кульшового (чи тазостегнового) суглоба - це пораження суглобового хряща причиною якого є вроджені (спадкові) особливості анатомії . В залежності від ступеню дисплазії захворювання проявляється рано ( дитячо-підлітковому віці) чи пізніше. 

Оперативне лікування полягає в заміні суглоба ( ендопротезуванню).Треба сказати що ендопротезування тазостегнового суглоба і так далеко не проста операція, а при дисплазії вона стає ще складнішою. Часто при цьому доводиться використовувати спеціальні моделі ендопротезів, проводити додатково кісткову пластику.

Так, в даному прикладі було використано стандартний ендопротез із кістковою пластикою даху суглобової западини. Пацієнтка на другий день ходила за допомогою ходунців частково приступаючи на ногу.

Диспластичний артроз кульшового суглоба

Диспластичний артроз кульшового суглоба

Просмотров: 107 | Добавил: ROKYTA | Дата: 11.08.2019 Комментарии

Довгий час вважалось що реабілітація ортопедичних хворих не відіграє великого значення у виздоровленні ( головне "гарно" проперувати). Насправді це не так. 

По перше, існує велика категорія ортопедичних хворих яким оперативне лікування не показано, а виздоровлення напряму залежитть від грамотної реабілітації. Сюди можна віднести такі поширені захворювання опорно-рухового апарату як адгезивний капсуліт плеча, епікондиліт плеча, "пяточна шпора", незначні пошкодження обертаючої манжети плеча, посттравматичні контрактури крупних суглобів, початкові стадії артрозу колінного та кульшового суглобів.

По друге, реабілітація дуже важлива в післяопераційному видужуванню у спортивній травматології . Швидке виздоровлення після пластики передньої хрестоподібної звязки , операцій Банкарта і Латарже на плечовому суглобі, відновлення ротаторної манжети плеча напряму залежать від якісної реабілітації.

По третє, як ніхто, дякуючи реабілітологам хворі після ендопротезування колінного чи тазостегнового суглобів на другий день після операції починають ходити. 

Тому зараз реабілітації відводять близько 30% успіху в загальному виздоровленню ( 70% - це операція).

Більшість моїх прооперованих хворих ( і консервативних) проходять відновлення в "Реабілітаційний Центр "Медклінік", що на Боткіна 4а (medclinic.info)

Чому там - професійні ,хоч і молоді кадри, сучасний зал ЛФК, ударно-хвильова установка швейцарського виробництва, фізіотерапія, PRP - терапія , масаж , це все дозволяє пройти комплексну реабілітацію травматолічним пацієнтам.

Просмотров: 108 | Добавил: ROKYTA | Дата: 11.08.2019 Комментарии

Відпустка відпусткою, а вчитись ніколи не пізно, особливо якшо ти в Оксфорді. Саме тут, в Оксфорді,  була розроблена концепція  неповної заміни колінного суглоба. Треба сказати що одномищелкове (чи одновиросткове) ендопротезування колінного суглоба - сучасний тренд в ортопедії, який дає пацієнтам більш високу якість життя порівняно з повною заміною суглоба. Справді, навіщо замінювати все, коли можна поміняти тільки уражені артрозом ділянки.

Лекції та практичні заняття лікарям зі всього світу проводили відомі англійські хірурги, які вже проводять подібні втручання більше 15 років. Подібні оперативні втручання в нашій клініці виконуються протягом останніх двох років.

Просмотров: 153 | Добавил: ROKYTA | Дата: 29.07.2019 Комментарии